Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego

W miesiącach październik, listopad 2023 w ramach projektu „We wspólnocie siła rozwoju” odbywały się warsztaty wykonania czapek, szalików, kominów odbywały się za pomocą młynka dziewiarskiego.

Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego dziergania. Z pomocą urządzenia do dziergania młodzież stworzyła ściegiem dżersejowym różnego typu projekty.

Dzierganie na okrągło o szerokości ok. 10-15cm (wykorzystujące wszystkie igły), ale też prostokątne do szerokości ok. 15-20cm pozwoliło na powstanie kolorowych czapek, kominów, ocieplaczy na nogi. Młodzież nauczyła się, że sami mogą zrobić coś pożytecznego, wystarczy przymocować młynek np. do ławki, wybrać włóczkę i nawlec ją na igły, później pozostaje obracać rączką i cieszyć się z przybywających oczek robótki.

Kategorie: Projekty

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-includes/functions.php on line 5420 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/complianz-gdpr/class-cookie-blocker.php on line 452