Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego w ramach konkursu otwartego „Zdrowe SĄDECKIE” – EDYCJA 2023 pod patronatem honorowym: Marka Kwiatkowskiego – Starosty Nowosądeckiego

Projekt „Żyj zdrowo i aktywnie” skupiał się na realizacji dwóch kluczowych działań. Pierwsze z nich to prelekcja, która koncentrowała się na zasadach zdrowego odżywiania i promowaniu zdrowego stylu życia. Drugim ważnym elementem projektu była jednodniowa wycieczka do Uzdrowiska Szczawnica.

Celem projektu było poprawienie zachowań prozdrowotnych związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną wśród osób niepełnosprawnych z powiatu nowosądeckiego. Zwiększenie świadomości tych osób w zakresie promocji zdrowia stanowiło istotny aspekt propagowania zdrowego stylu życia. Aby to osiągnąć, uczestnicy projektu zostali wyposażeni w wiedzę z zakresu prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia, co ma na celu kształtowanie ich postaw, umiejętności i nawyków na przyszłość.

W projekcie uczestniczyło 50 osób, które wykazywały różny stopień niepełnosprawności, w tym osoby z niepełnosprawnością lekką, umiarkowaną i znaczną, ze sprzężeniami, chorobami genetycznymi oraz zaburzeniami psychicznymi. Ponadto projekt uwzględniał również udział rodziny tych osób.

 

Wycieczka do Szczawnicy  –  fotorelacja        

Prelekcja dotycząca zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia z konkursem wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Dnia 4 października 2023 roku odbyła się prelekcja na terenie Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu, poświęcona zasadom zdrowego odżywiania i zdrowemu stylowi życia. W trakcie tego spotkania, uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia, zapoznać się z nową piramidą zdrowego odżywiania oraz dowiedzieć się o głównych błędach żywieniowych, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale także do wielu chorób cywilizacyjnych. Ponadto omówiono znaczenie połączenia zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wraz z nauczycielami mieli okazję przygotować zdrowe smoothie i otrzymać materiały edukacyjne, również przeznaczone dla rodziców, mające na celu zwiększenie ich świadomości na temat roli zdrowego odżywiania oraz organizacji aktywnego wypoczynku zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Spotkanie zakończył konkurs wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Laureaci otrzymali nagrody.

Na zakończenie, uczniowie otrzymali ulotki na temat zasad zdrowego odżywiania, które zabrali ze sobą do domu.

Prelekcja – fotorelacja

Opracowanie: D.N., A.P., J.Ś., J.W.

                                                                                                                                                                          

Kategorie: Projekty

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-includes/functions.php on line 5420 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/complianz-gdpr/class-cookie-blocker.php on line 452