Projekt realizowany w dniach przy wsparciu  finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert pn.  „EkoMałopolska”.

W dniach 8.11.2023, 14.11.2023,15.11.2023 stowarzyszenie „Virtus” działające przy Zespole Szkół Nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu przeprowadziło dla 4 nowosądeckich Szkół Podstawowych z klasami integracyjnymi oraz Zespołu Szkół Nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu happening pt. „Chronimy nasze powietrze”.

Zajęcia o tematyce ekologicznej „Chronimy nasze powietrze” organizowane były w ramach projektu: ” Dbaj o środowisko – oddychaj czystym powietrzem” – przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert pn. „EkoMałopolska”.

14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza, dlatego chcieliśmy ten dzień uczcić happeningiem zorganizowanym który wprowadził dzieci i młodzież w obchody tego Święta i zwrócił uwagę,  jak czyste powietrze jest istotne dla funkcjonowania naszego organizmu. Tematyka zajęć uświadomiła dzieciom i młodzieży jaki wpływ na nasze zdrowie i nasza planetę  ma zanieczyszczenie środowiska naturalnego i powietrza.

Uczniowie przynieśli na zajęcia prace plastyczno- ekologiczne pt. „Chronimy nasze powietrze.” Każdy uczestnik, który wykonał pracę otrzymał nagrodę, a ponadto  każda szkoła otrzymała doniczki z pięknymi kwiatami i roślinami, wykonane w ramach warsztatów plastyczno – ekologicznych.

Kategorie: Projekty