“Jesteśmy różni, lecz równie ważni” – warsztaty integracyjno-szkoleniowe dla osób niepełnosprawnych – projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Warsztaty tańca nowoczesnego poprowadziła profesjonalna instruktor szkoły tańca. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat tańca nowoczesnego i umiejętność tworzenia i wykorzystywania prostych układów choreograficznych. W ramach warsztatów podczas balu andrzejkowego oraz na zakończenie projektu wykonany został pokaz taneczny. 

Nauka tańca dla młodzieży okazała się głównie pracą ruchowo-artystyczną. Prowadziła do aktywowania i integracji umysłu z ciałem. Zaletą była praca w grupie, która nie tylko motywowała do wykonywania i naśladowania określonych ruchów, ale jednocześnie stworzyła poczucie przynależności. Rodzaj układów tanecznych był zawsze dopasowany do potrzeb grupy. Dlatego wszystkie elementy tańca były bezpieczne dla uczestników i uwzględniały ich ograniczenia. Udział w zajęciach tanecznych pozwolił rozwinąć pasję i wrażliwość u uczestników, a także rozwinął umiejętność tworzenia własnych choreografii. Występy w ramach projektu podczas balu andrzejkowego, oraz na zakończenie projektu zbudowały poczucie własnej wartości w uczestnikach.

Kategorie: Projekty

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *