“Jesteśmy różni, lecz równie ważni” – warsztaty integracyjno-szkoleniowe dla osób niepełnosprawnych – projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W dniach 2.09-31.12.2022 odbywały się tworzenia kartek. W pierwszym etapie zostały wykonane zakupu materiałów i narzędzie niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. W kolejnym etapie uczniowie zostali zapoznani z obsługą plotera do wycinania papierowych elementów dekoracyjnych, rodzajami papieru, klejem, akcesoriami jakie wykorzystamy do tworzenia kartek.
Część praktyczna warsztatów została poprzedzona prezentacją, która zapoznała nas z historią i tradycją ręcznego robienia kartek. Następnie przystąpiliśmy do tworzenia kartek. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych chwil. Najcenniejsze okazały się spontaniczne rozmowy i refleksje, jakie podejmowane były podczas robienia kartek. Uczniowie zastanawiali się do kogo trafi kartka, czy spodoba się odbiorcy, czy adresat ucieszy się z takiej kartki. Uczestnicy warsztatów w proces powstawania kartek wkładali wiele serca i zaangażowania. Był to czas wzruszeń, wymiany doświadczeń, rozwijania pasji i kreatywności.

Kategorie: Projekty

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-includes/functions.php on line 5420 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/svirtus/public_html/virtus/wp-content/plugins/complianz-gdpr/class-cookie-blocker.php on line 452